Адвокаційні кампанії

Указом Президента 26.08.15р. затверджено Національну стратегію з прав людини

26 серпня 2015р. Президент України ухвалив Національну стратегію з прав людиниЗа свідченнями правозахисників, узгоджений із ними текст Стратегії, до його ухвалення президентом за спинами правозахисної спільноти зазнав суттєвих змістовних правок, що значно знизили якість цього документу. Огляд основних положень Стратегії, що мають значення для захисту прав людини в контексті міграції...

Проблема безгромадянства в Україні та шляхи її вирішення

Особа без громадянства - це людина, котру не визнає громадянином жодна країна. Кілька мільйонів людей у світі (з них вірогідно декілька десятків десятків тисяч - в Україні), знаходяться у цій юридичній невизначеності, отримуючи лише мінімальний доступ до національного чи міжнародного правового захисту, чи до таких базових прав, як охорона здоров'я та освіта.

Кампанія ПАРЄ проти утримання дітей під вартою в міграційних процедурах

20 квітня 2015р. Парламентська Асамблея Ради Європи (ПАРЄ) запускає кампанію, спрямовану на викорінення практики утримання дітей під вартою в міграційних процедурах. Комітет Ради Європи з питань міграції, біженців і переміщених осіб, що підтримує кампанію Парламентської Асамблеї докладатиме зусиль, спрямованих на переконання урядів країн-членів Ради Європи внести зміни до свого національного законодавства та змінити правозастосовні практики із тим, щоб утримання дітей під вартою у зв’язку із міграційним статусом їх батьків, було недопустимим ні за яких обставин.

Підсумки засідання національного круглого столу “Права людини у сфері міграції та притулку в Україні” - правозахисники очікують рішучих кроків влади

10 жовтня 2014р. в м. Києві в рамках проекту “Адвокація та підвищення спроможності Уряду в сфері міграції”, що реалізується ВБФ “Право на захист” та Українською Гельсінською спілкою з прав людини за підтримки Європейського Союзу, відбулося засідання національного круглого столу “Права людини в сфері міграції та притулку в Україні: пріоритети для реформ в контексті процесу асоціації Україна — ЄС та лібералізації візового режиму”.