Затримання громадянина Сирійської Арабської Республіки співробітниками Державної прикордонної служби України, який більше тижня пробув у транзитній зоні Міжнародного аеропорту «Бориспіль», визнано незаконним та свавільним.

​Маленька перемога експертів «Право на захист» у партнерстві з HIAS, у великому бою стратегічного судочинства.

Затримання громадянина Сирійської Арабської Республіки співробітниками Державної прикордонної служби України, який більше тижня пробув у транзитній зоні Міжнародного аеропорту «Бориспіль», визнано незаконним та свавільним.

Колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду, розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Київ апеляційну скаргу громадянина Сирійської Арабської Республіки на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 02 листопада 2015 року у справі за адміністративним позовом громадянина Сирійської Арабської Республіки до Окремого контрольно-пропускного пункту «Київ» Державної прикордонної служби України про визнання дій незаконними, визнання рішення неправомірним та незаконним, стягнення моральної шкоди, керуючись ст.ст. 195, 196, 198, 202, 205, 206, 212, 254 КАС України, постановила: задовольнити частково апеляційну скаргу громадянина Сирійської Арабської Республіки.

Скасувати постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 02 листопада 2015 року та ухвалити нову, якою частково задовольнити адміністративний позов. Визнати незаконним та свавільним затримання громадянина Сирійської Арабської Республіки в транзитній зоні Міжнародного аеропорту «Бориспіль» в період з 19 січня по 28 січня 2014 року.

Стягнути з окремого контрольно-пропускного пункту «Київ» Державної прикордонної служби України на користь громадянина Сирійської Арабської Республіки відшкодування завданої йому моральної шкоди, спричиненої незаконними діями та рішення відповідача в розмірі 2 000,00 грн. (дві тисячі гривень).