Тренінг із стратегічного судочинства в сфері міграції: ведення судових справ для досягнення правових змін

3-4 лютого 2015 року відбувся тренінг «Стратегічний судовий захист прав людини в сфері міграції та притулку» в рамках проекту «Адвокація та підвищення спроможності Уряду у сфері міграції». В тренінгу взяли участь адвокати, юристи, представники громадських організацій з різних регіонів України, що працюють з мігрантами, шукачами притулку та особами без громадянства.

Однією з цілей проекту «Адвокація та підвищення спроможності Уряду у сфері міграції» є впровадження профільного навчання із залученням європейських експертів для спеціалістів в сфері міграційного права і підвищення їх обізнаності та практичних навичок у застосуванні законодавства для захисту уразливих груп негромадян. Проект реалізується з метою ідентифікації та ведення стратегічних судових справ, а також організації навчальних заходів для юристів та адвокатів щодо інструментів та особливостей ведення стратегічних справ негромадян в межах національної судової системи та Європейського Суду з Прав Людини.

У тренінгу взяла участь міжнародний експерт з міграційного законодавства в контексті Європейського суду з прав людини Аніта Девіс, яка є  адвокатом палати Матрікс Чемберс (Лондон, Великобританія) і входить до рейтингу найкращих спеціалістів з громадських прав і свобод. Аніта Девіс поділилась з учасниками тренінгу широким досвідом роботи над справами в сфері міграції і представила історію розвитку та цілі стратегічного судового захисту. Міжнародний експерт наголосила, що стратегічний судовий захист – це один з найбільш ефективних інструментів впровадження соціальних і політичних змін.

Під час тренінгу експерт з питань стратегічного захисту Катерина Галенко представила особливості ведення стратегічних справ у національній судовій системі та в міжнародних інстанціях, розглянула типи стратегічних справ, які можуть виникнути у сфері міграції, аспекти вичерпання ефективних засобів захисту. Катерина Галенко також розглянула справи, пов’язані із порушенням ряду статей Європейської конвенції в контексті міграції. В рамках тренінгу відбулася презентація  «Методичного посібника зі стратегічного судочинства у сфері міграції», в якому міститься дорожня мапа побудови і ведення стратегічних справ на національному та міжнародному рівнях.

Команда проекту «Адвокація та підвищення спроможності Уряду у сфері міграції» сподівається, що обмін досвідом між адвокатами та юристами, а також обговорення проблемних питань ведення стратегічних справ буде мати позитивний вплив на правову систему України і допоможе в усуненні законодавчих, системних і практичних недоліків в сфері міграції та притулку.

Фотогалерея тренінгу.