Актуальні проблеми ідентифікації, обліку та документації населення України: Проект Закону України №1632 vs. Закон України №5492-IV

25.12.2014 групою народних депутатів було зареєстровано проект Закону України № 1632 «Про документи України, що посвідчують особу та дають право виїзду за кордон», який наразі перебуває на розгляді Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншині і міжнаціональних відносин. Цей законопроект покликаний замінити чинний, але фактично не діючий нині Закон України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» від 20.11.2012 № 5492-VIЗаконопроектом пропонується реформувати систему ідентифікації та документації громадян України, іноземців та осіб без громадянства (ОБГ), що проживають на території України. В пояснювальній записці зазначається, що законопроект спрямований на виконання вимоги Плану дій щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України, затвердженого Указом Президента від 22 квітня 2011р. №494, щодо прийняття законодавчих актів щодо запровадження документів України для виїзду за кордон з електронним носієм інформації із забезпеченням на належному рівні захисту персональних даних.

Законопроектом враховано цілий ряд важливих рекомендацій організацій громадянського суспільства, що займаються проблемою захисту персональних даних в Україні, а також цілком слушних зауважень експертів щодо ризиків і проблем, які могла б створити для захисту прав людини в Україні імплементація Закону України № 5492-VI від 20.11.2012. Втім, і аналізована законодавча ініціатива не є досконалою та створює підґрунтя для порушень зобов’язань України за міжнародними договорами, в тому числі в сфері захисту прав людини, і потребує істотного доопрацювання.

Читайте порівняльний аналіз проекту Закону України № 1632 «Про документи України, що посвідчують особу та дають право виїзду за кордон», здійснений експертами Проекту «Адвокація та підвищення спроможності Уряду в сфері міграції», на нашому сайті за посиланням: ID dox draft law.pdf та залишайте свої коментарі, зауваження та пропозиції.  

Додати новий коментар

Filtered HTML

  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Дозволені теґи HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

Plain text

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.