Кампанія ПАРЄ проти утримання дітей під вартою в міграційних процедурах

20 квітня 2015р. Парламентська Асамблея Ради Європи (ПАРЄ) запускає кампанію, спрямовану на викорінення практики утримання дітей під вартою в міграційних процедурах. Комітет Ради Європи з питань міграції, біженців і переміщених осіб, що підтримує кампанію Парламентської Асамблеї докладатиме зусиль, спрямованих на переконання урядів країн-членів Ради Європи внести зміни до свого національного законодавства та змінити правозастосовні практики із тим, щоб утримання дітей під вартою у зв’язку із міграційним статусом їх батьків, було недопустимим ні за яких обставин.

Нагадаємо, що Європейський суд з прав людини неодноразово у своїй практиці наголошував, що утримання неповнолітніх, в тому числі дітей у супроводі дорослих, під вартою в цілях забезпечення видворення чи не допуску на територію, дорівнює жорстокому поводженню та суперечить вимогам ст.3 Європейської конвенції про захист прав людини (див. рішення ЄСПЛ у справах Muskhadzhiyeva and Others v. Belgium [Мусхаджиєва та інші проти Бельгії], № 41442/07, від 19.01.2010р.; Popov v. France [Попов проти Франції], №№ 39472/07 та 39474/07, від 19.01.12р.; та Tarakhel v. Switzerland [Таракхель проти Швейцарії], № 29217/12, від 04.11.2014р.) Не зважаючи на це, законодавство деяких східноєвропейських країн, в тому числі України, всупереч міжнародно-правовим стандартам, не забороняє утримання дітей-мігрантів у супроводі дорослих членів сімей під вартою у зв’язку із міграційним статусом їх батьків та не запроваджує жодних альтернативних засобів забезпечення видворення окрім утримання під вартою.

Сподіваюся, що кампанія Парламентської Асамблеї Ради Європи сприятиме викоріненню кричущої практики тривалого утримання сімей з дітьми в Пунктах тимчасового тримання іноземців в Україні. Тим часом, відвідати подію, яка ознаменує початок кампанії 20 квітня 2015р. в м. Страсбург може кожен бажаючий. Для цього необхідно лише зареєструватися. Серед доповідачів на відкритті кампанії: Анне Брасюс, Президент Парламентської Асамблеї Ради Європи; Доріс Фіала, Доповідач з питань викорінення міграційного затримання дітей; Антє Ротмунд, Голова Молодіжного Департаменту Ради Європи; Ніклас Аксельсон, Міграційне управління Швеції; Єнс Краатц, Проект Кондробс з забезпечення житлом молодих біженців та студентів; Ліан Торпей, Глобальний координатор кампанії.

Тож, якщо Ви часом будете у Страсбурзі 20 або 21 квітня 2015р. не пропустіть нагоду дізнатися більше про кампанію та поспілкуватися із керівниками провідних європейських інституцій в сфері захисту прав людини та міграції. Дізнатися більше про подію та зареєструватися для участі можна на сайті кампанії: http://endchilddetention.org/living-library-alternatives-to-child-detention/