Постанова, яка усуває розбіжності у застосуванні судом касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права при оскарженні судового рішення.

З першого вересня  в Україні буде запроваджено єдиний підхід до визначення ставок судового збору у всіх судових юрисдикціях. Якщо раніше збір за подання до суду позовної заяви немайнового характеру становив 20% (243,60 грн.) від мінімальної заробітної плати, то з 1.09 - 40% (487,20 грн.). Не дивлячись на те, що оскарження рішень про ненадання статусу біженця та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту, у першій інстанції були звільнені від оплати судового збору, суд касаційної інстанції вимагав судовий збір - 70% від ставки передбаченої для подачі позовів першої інстанції. 70% від безкоштовно! Навіть якщо не зважати на розбіжності у застосуванні судом касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права, за новим порядком виплат це встановить 341,04 грн., що для шукача притулку, м'яко кажучи, немаленькі гроші.

У рамках стратегічної судової справи, яку вели експерти  ВБФ "Право на захист" у партнерстві з HIAS, було отримане рішення Верховного суду України, яке усуває розбіжності у застосуванні судом касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права при оскарженні судового рішення, яке перешкоджає подальшому провадженню у справі.

Суд касаційної інстанції залишив без руху скаргу експерта, вказав на її недоліки та надав строк для їх усунення. Зокрема, скаржнику необхідно було надати документ про сплату судового збору або копію документа, який надає право на пільги щодо його сплати.

Експерт по стратегічних судових справах ВБФ "Право на захист" у партнерстві з HIAS - Катерина Галенко, не погодившись із ухвалою касаційного суду, звернулася до Верховного Суду України із заявою про її перегляд з підстави неоднакового застосування судом касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права, оскільки, на думку заявника, вказане судове рішення перешкоджає подальшому провадженню у справі. 

30 червня 2015 року, Верховний Суд України постановив, що судовий збір за подання позову про оскарження рішення, яким було відмовлено в прийнятті заяви про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, не підлягає сплаті для всієї категорії осіб у рамках закона № 3671. 

http://reyestr.court.gov.ua/Review/46570827