УВКБ ООН опублікувало нові посібники для українських суддів:

Зверніть увагу на посібники, опубліковані регіональним представництвом Управління Верховного комісара ООН у справах біженців в Білорусі, Молдові та Україні:

Особливості розгляду справ, пов'язаних із статусом біженця та додатковим захистом. Практично-методичний посібник для кандидатів на посаду судді та суддів адміністративних судів:

http://unhcr.org.ua/attachments/article/51/HanbookRefugees4U.pdf

Даний посібник розроблено для використання суддями адміністративних під час розгляду справ щодо статусу біженців. Це можуть бути справи щодо оскарження негативних рішень органів міграційної служби чи адміністративних судів нижчих інстанцій.

Міжнародні та європейські стандарти у сфері міграції: примусове видворення та екстрадиція. Практично-методичний посібник для кандидатів на посаду судді та суддів з розгляду справ про примусове видворення та екстрадицію.

http://unhcr.org.ua/attachments/article/51/HanbookExpulsion5U.pdf

Цей посібник розроблено для використання суддями під час розгляду справ щодо примусового видворення та видачі (екстрадиції). Практичний методичий посібник зазначає, які юридичні питання мають задавати судді при розгляді процесуальних питань та питань по суті. Крім того, особливу увагу в цьому посібнику приділено юридичним питанням щодо дотримання міжнародних стандартів захисту біженців, зокрема принципу невислання. Окрім юридичних питань, посібник містить текст окремих правових норм, якими можуть користуватися судді для аргументації своїх рішень.