Національне законодавство

Верховна Рада України прийняла у другому читанні Закон №2166 про внесення змін до деяких законів України щодо посилення гарантії дотримання прав і свобод внутрішньо переміщених осіб.

​Верховна Рада України прийняла у другому читанні Закон №2166  про внесення змін до деяких законів України щодо  посилення гарантії дотримання прав і свобод внутрішньо переміщених осіб.
243 депутати віддали свої голоси за новий закон про внутрішньо переміщених осіб, і тим самим відкрили шлях до вирішення проблем вимушених переселенців України.

Іноземцям-військовим спростять отримання громадянства України

​ Іноземці та особи без громадянства зможуть вступати на  військову  службу та проходити її за контрактом на   посадах  рядового та старшинського складу ЗСУ. 
 Відповідний законопроект №2389 підтримали 229 народних депутатів при 226 необхідних. Зміни стосуються законів України про військовий обов’язок та військову службу, а також про Збройні сили України та статут внутрішньої служби ЗСУ.

ЗВЕРНЕННЯ ДО ЧЛЕНІВ РОБОЧОЇ ГРУПИ З ПИТАНЬ ПРАВ ЛЮДИНИ, ЯКА ПРАЦЮЄ НАД РОЗДІЛОМ ІІ ПРОЕКТУ КОНСТИТУЦІЇ УКРАЇНИ

​Зважаючи на близьке завершення процесу роботи над проектом нової редакції Конституції України, а саме роботи над другим розділом та на той факт, що деякі важливі моменти (формулювання певних статей майбутньої Конституції) були змінені та звужені в процесі роботи, Коаліція з протидії дискримінації в Україні вважає за необхідне звернути Вашу увагу на наступне:...

УВКБ ООН опублікувало нові посібники для українських суддів:

Зверніть увагу на посібники, опубліковані регіональним представництвом Управління Верховного комісара ООН у справах біженців в Білорусі, Молдові та Україні:

Особливості розгляду справ, пов'язаних із статусом біженця та додатковим захистом. Практично-методичний посібник для кандидатів на посаду судді та суддів адміністративних судів:

http://unhcr.org.ua/attachments/article/51/HanbookRefugees4U.pdf