Програма малих грантів: Курс з міжнародного права притулку (17-21.03.15р., Сан-Ремо)

В рамках програми малих грантів Проекту «Адвокація та підвищення спроможності Уряду в сфері міграції», що спрямована на підтримку ініціатив з підвищення кваліфікації, отримання знань та навичок в сфері захисту прав негромадян, відвідали Курс з міжнародного права біженців п’ятеро українських фахівців: Крістіна Чернеютє, юридичний консультант, м. Київ; Антон Максимов, адвокат, м. Львів; Остап Тимчій, адвокат, м. Київ; Марія Євлова, моніторинговий консультант, м. Мукачеве.

17-21 березня 2015р. в Італії, Сан-Ремо, Міжнародний Інститут Гуманітарного Права спільно з УВКБ ООН та за підтримки Швейцарського Федерального відомства з питань міграції, Державного департаменту США (Бюро у справах народонаселення, біженців та міграції), Норвезького міністерства Закордонних справ і Міністерства закордонних справ Швеції проводив  ювілейний 80-й Курс з права притулку ( Course on Refugee Law). Ці щорічні курси  з міжнародного права притулку спрямовані на підвищення знань і навичок посадових осіб, що беруть участь у розробці та застосуванні законодавства та політики стосовно людей, які потребують міжнародного захисту. Курс також розрахований на представників громадянського суспільства та студентів, зацікавлених в проблемах захисту прав біженців та шукачів притулку.

Учасниками 80-го Курсу стали понад 50 осіб з 26 країн світу, в тому числі і представники таких екзотичних країн як Сомаліленд та Кайманові острови. Курс відзначався надзвичайно високим рівнем як учасників, так і тренерського складу. Тренерами виступали науковці з Міжнародного Інституту Гуманітарного Права та фахівці Глобального Навчального Центру Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців.

Під час 5-денного Курсу учасники вивчали міжнародне правове регулювання права на притулок, розглянули процедуру визначення статусу біженця та особливості проведення інтерв’ю з шукачами притулку. Спеціальні сесії були присвячені темам сексуального та гендерного насильства, захисту внутрішньо переміщених осіб, проблемі безгромадянства. Структура Курсу передбачала постійну взаємодію учасників, роботу в групах над виконанням практичних завдань.

За відгуками учасників, акцент на практичні завдання та робота в робочих групах надали змогу учасникам розширити та збагатити свій досвід та кваліфікацію у сфері права притулку завдяки спілкуванню з великою кількістю спеціалістів з різних країн.

Під час курсу обговорювалися не лише юридичні аспекти, але і багато інших корисних питань, які стануть у нагоді українським спеціалістам в їх повсякденній практичній роботі (наприклад, як поводитися з жертвами насилля, як краще організувати своє робоче місце, щоб під час інтерв’ю клієнт почував себе комфортно і т.п.).

За відгуками бенефіціантів програми малих грантів Проекту участь у 80у Курсі з права притулку стала дуже цінною для їх професійного зростанні, та чудовою мотивацією для подальшої активної роботи у сфері захисту прав людини.

Нагадуємо, що невдовзі буде відкрито другий раунд прийому заявок на участь в програмі малих грантів Проекту «Адвокація та підвищення спроможності Уряду в сфері міграції». Програма відкрита для представників організацій громадянського суспільства, які цікавляться проблемами міграції та притулку і прагнуть підвищити свої знання та здобути нових навичок роботи в цій сфері з метою подальшого їх застосування в своїй роботі в Україні, без обмежень за регіоном та сферою діяльності організації. Дізнатися більше про умови участі в програмі можна на сайті Проекту «Адвокація та підвищення спроможності Уряду в сфері міграції» за посиланням: http://migrants.org.ua/small_grants