Допомога у веденні стратегічних справ в сфері міграції та притулку

 

ВБФ “Право на захист” в рамках Проекту “Адвокація та підвищення спроможності Уряду в сфері міграції”  надає безкоштовні юридичні консультації та правову допомогу у справах, які стосуються захисту прав людини в сфері міграції та притулку і мають стратегічний потенціал.

ВБФ “Право на захист” має багаторічний досвід надання правової допомоги біженцям, шукачам притулку, іншим вразливим категоріям мігрантів, в тому числі дітям без супроводу дорослих, а також особам без громадянства в Україні. Юристи ВБФ “Право на захист” ведуть справи , які стосуються порушення прав людини при перетині кордонів, забороні в’їзду на територію України, відмові в наданні дозволу на перебування чи проживання на території України, примусовому поверненні або видворенні, міграційному затриманні і такі справи, що стосуються випадків насильства на ґрунті мігрантофобії або дискримінації у зв’язку із міграційним статусом, тощо.

Однією з цілей Проекту “Адвокація та підвищення спроможності Уряду в сфері міграції” є сприяння змінам законодавства і правозастосовчої практики в Україні в сфері міграції та притулку  з метою наближення їх до європейських стандартів в сфері захисту прав людини. Для досягнення таких змін ми ідентифікуємо і ведемо стратегічні судові справи, що мають потенціал висвітлення системних проблем в законодавстві чи практиці його застосування в Україні, які призводять до порушення прав людини, а також пропонуємо юристам, адвокатам, громадським організаціям та потерпілим від порушень прав людини в сфері міграції безкоштовну допомогу у веденні таких справ в національних судах та Європейському суді з прав людини. Ми можемо допомогти юридичною порадою щодо оптимальної правової стратегії у конкретній стратегічній справі, надати зразки процесуальних документів або підтримку у їх складенні, а також підтримку у зборі необхідних доказів. Втім, якщо ми виявимо, що з тої чи іншої причини конкретна справа не має стратегічного потенціалу, наприклад, якщо у справі давно пропущені процесуальні строки або ситуація не зачіпає відповідних міжнародних стандартів в сфері захисту прав людини, а також, в тих випадках, якщо справа не підпадає під тематичний фокус Проекту, ми змушені будемо відмовити в допомозі.

Якщо ви потребуєте нашої підтримки у конкретній справі, що має стратегічний потенціал, опишіть юридично-вагомі обставини та, за наявності, направте копії адміністративних чи судових рішень у справі на e-mail: contact@migrants.org.ua або зателефонуйте нам з понеділка по п’ятницю з 10:00 до 17:00 години за номером +38 (044) 245 75 09. Як правило, ми не надаємо консультації по телефону. Натомість, ми зареєструємо ваш запит і невдовзі після вашого дзвінка зв’яжемося із вами для надання відповіді.