притулок і біженці

Визначення внутрішньо переміщеної особи тепер поширюється на іноземців та осіб без громадянства, які змушені були залишити свої домівки у наслідок конфлікту.

13 січня набирає чинності закон 2166 "Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення гарантій дотримання прав і свобод внутрішньо переміщених осіб". Команда експертів з Право на захист, Комітету Верховної Ради України з прав людини, Крим_ SOS та Восток SOS зіграли вирішальну роль у розробці законопроекту та, беспосередньо, у адвокаційному процесі.

Тренінг УВКБ ООН "Міжнародний захист біженців в Україні" для Управління патрульної поліції у місті Києві

​Дарина Толкач, експерт ВБФ Право на Захист та керівник проекту "Адвокація та підвищення спроможності Уряду в сфері міграції", провела тренінг на тему "Документування шукачів притулку та біженців", для співробітників Патрульна поліція України. Захід відбувається за ініціативою UNHCR Ukraine - Aгентство ООН у справах біженців в Україні, при співпраці з БФ "Рокада".

Конкурс малих грантів. Звіти.

​Проект «Адвокація та підвищення спроможності уряду в сфері міграції» приймав заявки від представників і активістів НГО на участь у програмі малих грантів, на навчання та проходження практики в сфері захисту прав негоромадян.

Заява HIAS з приводу терористичних атак у Парижі та Бейруті.

​ Марк Хетфілд, президент і головний виконавчий директор  міжнародної єврейської некомерційної організації HIAS, що  захищає біженців, опублікував наступну заяву у відповідь на   теракти у Парижі та Бейруті за останній тиждень:

Законопроект №3155 “Про внесення змін до Закону України "Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту" щодо вдосконалення процедури документування осіб” сьогодні було прийнято за основу.

​Законопроект №3155 “Про внесення змін до Закону України "Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту" щодо вдосконалення процедури документування осіб” сьогодні було прийнято за основу. 

Указом Президента 26.08.15р. затверджено Національну стратегію з прав людини

26 серпня 2015р. Президент України ухвалив Національну стратегію з прав людиниЗа свідченнями правозахисників, узгоджений із ними текст Стратегії, до його ухвалення президентом за спинами правозахисної спільноти зазнав суттєвих змістовних правок, що значно знизили якість цього документу. Огляд основних положень Стратегії, що мають значення для захисту прав людини в контексті міграції...

Звернення до Президента України щодо надання захисту біженцям із Білорусі

4 серпня 2015р. ВБФ «Право на захист» в партнерстві з HIAS, Центр громадянських свобод, Проект «Без кордонів» ГО «Центр соціальна дія» та Євромайдан SOS направили спільне звернення до Президента України з нагоди Дня солідарності з громадянським суспільством Білорусі.

Серія тренінгів «Застосування Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод в справах про видворення, екстрадицію та відмову в наданні захисту шукачам притулку»

​Проект "Адвокація та підвищення спроможності Уряду в сфері міграції", що фінансується ЄС, УВКБ ООН та ХАЙЕС за участі УГСПЛ та ВБФ "Право на захист" в партнерстві з HIAS продовжує серію тренінгів для адвокатів системи БПД та для суддів адміністративних судів та судів першої інстанції, які стикаються з питаннями притулку, видворення та екстрадиції.

Сторінки