безгромадянство

Визначення внутрішньо переміщеної особи тепер поширюється на іноземців та осіб без громадянства, які змушені були залишити свої домівки у наслідок конфлікту.

13 січня набирає чинності закон 2166 "Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення гарантій дотримання прав і свобод внутрішньо переміщених осіб". Команда експертів з Право на захист, Комітету Верховної Ради України з прав людини, Крим_ SOS та Восток SOS зіграли вирішальну роль у розробці законопроекту та, беспосередньо, у адвокаційному процесі.

Круглий стіл "Імплементація Конвенцій ООН з безгромадянства в національному законодавстві України"

"Імплементація Конвенцій ООН з безгромадянства в національному законодавстві України" - тема круглого столу, у якому брали участь представники Право на Захист, UNHCR Ukraine - Aгентство ООН у справах біженців в Україні, Державної міграційної служби України та міжнародні експерти.

Конкурс малих грантів. Звіти.

​Проект «Адвокація та підвищення спроможності уряду в сфері міграції» приймав заявки від представників і активістів НГО на участь у програмі малих грантів, на навчання та проходження практики в сфері захисту прав негоромадян.

Іноземцям-військовим спростять отримання громадянства України

​ Іноземці та особи без громадянства зможуть вступати на  військову  службу та проходити її за контрактом на   посадах  рядового та старшинського складу ЗСУ. 
 Відповідний законопроект №2389 підтримали 229 народних депутатів при 226 необхідних. Зміни стосуються законів України про військовий обов’язок та військову службу, а також про Збройні сили України та статут внутрішньої служби ЗСУ.

Указом Президента 26.08.15р. затверджено Національну стратегію з прав людини

26 серпня 2015р. Президент України ухвалив Національну стратегію з прав людиниЗа свідченнями правозахисників, узгоджений із ними текст Стратегії, до його ухвалення президентом за спинами правозахисної спільноти зазнав суттєвих змістовних правок, що значно знизили якість цього документу. Огляд основних положень Стратегії, що мають значення для захисту прав людини в контексті міграції...

Постанова, яка усуває розбіжності у застосуванні судом касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права при оскарженні судового рішення.

  У рамках стратегічної судової справи, яку вели експерти  ВБФ "Право на захист"  у партнерстві з HIAS, було отримане рішення Верховного суду України,  яке усуває розбіжності у застосуванні судом касаційної інстанції одних і  тих самих норм матеріального права при оскарженні судового рішення, яке перешкоджає подальшому провадженню у справі.

«Дні громадськості» при Глобальному форумі з питань міграції та розвитку 2015

Відкрито прийом заявок від представників організацій громадянського суспільства на участь у «Днях громадськості» при Глобальному форумі з питань міграції та розвитку 2015. Глобальний форум з питань міграції та розвитку (The Global Forum on Migration and Development) найкраща можливість діалогу між громадськими організаціями та урядами з питань міжнародної міграції та розвитку на міжнародному рівні.

Міжнародна коаліція з питань утримання під вартою проведе паралельний захід на Щорічних Консультаціях УВКБ ООН, присвячений альтернативам утриманню мігрантів під вартою

Щороку понад 300 представників з усього світу відвідують Щорічні Консультації з неурядовими організаціями (NGO), які проводить УВКБ ООН у Женеві. Консультації служать форумом для мережі громадських організацій, допомагають збирати та обмінюватися інформацією, почути про нові стратегії та передову практику, обговорити прогалини в захисті прав людини в контексті міграції та притулку і визначити спільні рішення.

Відкрито прийом заявок на участь у Літньому курсі з питань безгромадянства 2015

Цього року Літній курс з питань без громадянства відбудеться 3-7 серпня 2015р в м. Тілбург, Нідерланди. Крайній строк подання заявок на участь у курсі 15 квітня 2015р.

Результати другої Наглядової ради Проекту "Адвокація та підвищення спроможності уряду у сфері міграції"

27 лютого 2015 року в офісі Регіонального представництва Управління Верховного комісара ООН (УВКБ ООН) у справах біженців в Білорусі, Молдові та Україні (м. Київ) відбулася друга Наглядова рада Проекту “Адвокація та підвищення спроможності уряду у сфері міграції”. Проект фінансується Європейським Союзом, УВКБ ООН, міжнародною організацією ХАЙЕС і реалізується ВБФ “Право на захист” та Українською Гельсінською спілкою з прав людини.

Сторінки