вимушене внутрішнє переміщення

Визначення внутрішньо переміщеної особи тепер поширюється на іноземців та осіб без громадянства, які змушені були залишити свої домівки у наслідок конфлікту.

13 січня набирає чинності закон 2166 "Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення гарантій дотримання прав і свобод внутрішньо переміщених осіб". Команда експертів з Право на захист, Комітету Верховної Ради України з прав людини, Крим_ SOS та Восток SOS зіграли вирішальну роль у розробці законопроекту та, беспосередньо, у адвокаційному процесі.

Конкурс малих грантів. Звіти.

​Проект «Адвокація та підвищення спроможності уряду в сфері міграції» приймав заявки від представників і активістів НГО на участь у програмі малих грантів, на навчання та проходження практики в сфері захисту прав негоромадян.

Верховна Рада України прийняла у другому читанні Закон №2166 про внесення змін до деяких законів України щодо посилення гарантії дотримання прав і свобод внутрішньо переміщених осіб.

​Верховна Рада України прийняла у другому читанні Закон №2166  про внесення змін до деяких законів України щодо  посилення гарантії дотримання прав і свобод внутрішньо переміщених осіб.
243 депутати віддали свої голоси за новий закон про внутрішньо переміщених осіб, і тим самим відкрили шлях до вирішення проблем вимушених переселенців України.

Конкурс малих грантів. Програма інтеграції внутрішньо переміщених осіб.

​Проект Тараса Доронюка з написання програми інтеграції внутрішньо переміщених осіб (ВПО), у рамках діяльності аналітичного центру CEDOS, отримав один з малих грантів, які розігрувалися нами навесні поточного року. Діяльність проекту базується на наданні пропозиційзаконодавчих змін до існуючих законів. Також проект бере участь у підготовці Social management plan для Європейського івестиційного банку з Відновлення Донбасу.

Указом Президента 26.08.15р. затверджено Національну стратегію з прав людини

26 серпня 2015р. Президент України ухвалив Національну стратегію з прав людиниЗа свідченнями правозахисників, узгоджений із ними текст Стратегії, до його ухвалення президентом за спинами правозахисної спільноти зазнав суттєвих змістовних правок, що значно знизили якість цього документу. Огляд основних положень Стратегії, що мають значення для захисту прав людини в контексті міграції...